پای نتورک چیست؟
بهترین ها برای تریدرها

پای نتورک چیست؟

پای نتورک (Pi Network) یک پروژه ارز دیجیتال است که ادعا می‌کند اولین ارز دیجیتالی است که می‌توان با استفاده از گوشی تلفن همراه استخراج کرد. این پروژه توسط سه فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد تأسیس شد و در سال 2019 راه اندازی شد.

شبکه پای از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می کند. در این الگوریتم به کاربران برای تایید تراکنش ها پاداش داده می شود. پاداش استخراج شبکه Pi، ارز دیجیتال پی (Pi) است.

برای استخراج Network Pie، کاربران باید برنامه Pie Network را روی تلفن همراه خود نصب کرده و به طور مرتب آن را باز کنند. هر بار که کاربر برنامه را باز می کند، به طور تصادفی یک پای می کشد.

Pie Network در حال حاضر در مرحله بتا است. این پروژه هنوز ارزش بازاری ندارد و نمی توان آن را از طریق صرافی های ارز دیجیتال خریداری کرد.

مزایای شبکه پای:

  • امکان بازیابی با استفاده از تلفن همراه
  • فرآیند استخراج ساده و آسان
  • سرمایه اولیه کم مورد نیاز

معایب شبکه دایره ای:

  • هنوز در مرحله آزمایشی است
  • بدون ارزش بازار
  • آینده او نامشخص است

آیا شبکه Pai یک کلاهبرداری است؟

پاسخ به این سوال بستگی به تعریف شما از تقلب دارد. اگر کلاهبرداری را به عنوان طرحی برای فریب مردم و گرفتن پول آنها تعریف کنید، می توانید بگویید که شبکه پای یک کلاهبرداری است. این پروژه هنوز ارزش بازاری ندارد و نمی توان آن را از طریق صرافی های ارز دیجیتال خریداری کرد. بنابراین اگر کسی برای استخراج پای شبکه پولی بپردازد، ممکن است در نهایت چیزی دریافت نکند.

بیشتر بخوانید:  معرفی 10 ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری در 2023

با این حال، اگر کلاهبرداری را به عنوان یک طرح غیرقانونی تعریف کنید، نمی توان گفت که شبکه پای کلاهبرداری است. این پروژه که توسط سه فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد تأسیس شده است، دارای یک وب سایت و اپلیکیشن رسمی است. بنابراین نمی توان گفت که این پروژه یک طرح غیرقانونی است.

در نهایت، این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا شبکه پای کلاهبرداری است یا خیر.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

آموزش سرمایه گذاری و دریافت سیگنال فارکس

ارسال درخواست به مشاور در تلگرام