nobitex shakhes
بهترین ها برای تریدرها

تحلیل و بررسی صرافی نوبیتکس Nobitex + مزایا و معایب/ اپدیت 1402

صرافی نوبیتکس یکی از صرافی‌های بزرگ و معتبر موجود در مارکت است، این صرافی  سال ۱۳۹۶ ساخته شد و در کمترین زمان توانست مخاطبان خود را جذب کرده و به آنان خدمات خوبی را ارایه دهد.

ویژگی اصلی صرافی نوبیتکس میتوان به اپدیت بودن امکانات با نیازهای کاربران و هماهنگ شدن با صرافی‌های جهانی اشاره کرد.

ما در این مقاله قصد داریم به تحلیل و برسی صرافی نوبیتکس Nobitex بپردازیم.

صرافی نوبیتکس Nobitex

nobitex site cover

صرافی نوبیتکس یک صرافی بزرگ جهت معلات کاربران و ارتباط گیری با تمامی رمز ارزها است. این صرافی کار خود را در سال ۱۳۹۶ اغاز کرده و روز به روز رتبه خود را در جدول رده‌بندی صرافی‌ها بالا میبرد.

صرافی نوبیتکس سعی دارد بهترین امکانات و بروز بودن خود را در مارکت جهانی ثابت نگه دارد و با قوانین مرتبط با اپدیت‌های جهانی بروز کند.

این صرافی در اصل یک اکسچنج آنلاین بوده و به صورت تمام اتوماتیک خدمات لازم را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

آیا صرافی نوبیتکس معتبر است؟

وقتی حرف از معتبر و امن بودن بین صرافی‌ها میشود باید نکات زیادی در این مورد را برسی کرده و تصمیم نهایی خود را جهت انتخاب بهترین صرافی بگیریم.

برای انتخاب و تحلیل و برسی  یک صرافی معتبر باید نکاتی که به امن بودن آن مرتبط است را با دقت کامل بخوانیم.

صرافی نوبیتکس تبادل خرید و فروش  بین ارزهای دیجیتال را فراهم میکند تا شما به آسانی بتوانید معاملات خود را انجام دهید.

به طور کلی میتوان گفت، صرافی‌های ارز دیجیتال به عنوان ستون اصلی اکوسیستم دنیای کریپتو اهمیت زیادی دارند و نقش مهمی در تسهیل معاملات و توسعه این بازار دارند.

این صرافی در سال ۱۳۹۶ کار خود را اغاز کرد و توانست طبق نیازهایی که کاربران از یک صرافی را انتظار دارند را فراهم کند. این یکی از دلایل محبوبیت نوبیتکس است.

ستون یک صرافی بزرگ را امنیت آن تامین میکند و باعث میشود پایه‌های صرافی محک باشد، صرافی نوبیتکس توانسته این امر را به صورت فوق العاده‌ای به ثمر برساند و دلیل اصلی جذب مخاطبان این صرافی میتواند به امن بود این صرافی اشاره کرد.

تاکنون این صرافی تا این روز هیچ گزارشی در مورد هک گزارش نکرده است.

شما میتوانید امار بازید کنندگان این سایت را از وب سایت رسمی Similarweb مشاهده کنید.

مراحل احراز هویت در نوبیتکس

ehraz-nobitex

صرافی نوبیتکس برای انجام و رده‌بندی کاربران خود مراحلی را برای احراز هویت مشخص کرده است که ما در این قسمت قصد داریم همه این مراحل را بطور کامل برای شما توضیح دهیم.

 

حداکثر زمان برداشت

بانک هایی که سریع ترین برداشت را انجام میدهند

زمان اتمام احراز هویت

مدارک لازم برای احراز هویت

احراز هویت چند سطح دارد؟

سطح سختی نوبیتکس

اگر مشکل شبکه نداشته باشید حداقل 40 دقیقه زمان خواهد برد

بانک آینده، تسویه هر یک ساعت یکبار

حداکثر 12 ساعت

کارت ملی، متن دست نویس به همراه عکس شخص

5 سطح دارد

متوسط

انواع سطح ها در نوبیتکس

سطح ۱: کاربرانی که مدارک اولیه مورد نیاز احراز هویت را ارسال کردند مانند: ایمیل، موبایل، کدملی، +کارت ملی، و اطلاعات حساب بانکی که توسط سیستم تایید شده باشد، این نوع کاربران در سطح یک قرار میگیرند.

کاربرانی که در سطح یک قرار گرفته‌اند میتوانند با آپدیت جدیدی که نوبیتکس برای کاربران انجام داده است، این امکان را برای معامله گران ایجاد کرده است که بتوانند رمز ارز نا محدود واریز کنند و بصورت نا محدود ارز معامله کنند.

و آپدیت دیگری که انجام شده و بسیار هم مورد پسند کاربران قرار گرفت این است، که کاربران میتوانند از این پس تا سقف ۲۵ میلیون تومان را به صورت ریالی به حساب خود واریز کنند، و ۵۰ میلیون تومان حداکثر برداشت را میتوانند انجام دهند. اما لازم به ذکر است امکان برداشت رمزارز در این سطح وجود ندارد.

در قسمت پایین به صورت جدولی برای شما توضیح خواهیم داد.

 

سطح 2 :کاربرانی که در این سطح قرار میگیرند باید مدارکی از جمله  ایمیل، موبایل (بنام کاربری)، کدملی به همراه (عکس سلفی از خود همراه کارت ملی که در قسمت توضیحات نوبیتکس اشاره شده است)، اطلاعات کارت بانکی، و تلفن ثابت، کدپستی را بطور کامل در سیستم ثبت کنند، اگر تمامی این مراحل با موفقیت ثبت گردد شما میتوانید، از امکانات سطح ۲ استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  ال بروکس کیست و چگونه معروف شد؟

از امکانات سطح دو میتوانیم به امکان واریز رمز ارز بصورت نامحدود اشاره کنیم، همچنین اگر قصد واریز ریالی به حساب خود را دارید میتوانید از طریق درگاه شتاب برای از طریق هر کارت بانکی تا سقف ۵۰ میلیون تومان میتوانید به حساب خود واریز کنید و در مجموع از کل کارت‌ها به حساب ۱۰۰ میلیون تومان اجازه واریز دارید. این محدودیت طبق قوانین بانک مرکزی داده شده است.

امکان مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به ریال به‌صورت نامحدود برای کاربران این سطح وجود خواهد داشت.

سقف امکان برداشت ریالی و رمز ارز در ۲۴ ساعت اخیر ۵۰۰ میلیون تومان است، که در تقسیمات به این شکل صورت میگیرد (سقف برداشت ریالی ۳۰۰ میلیون تومان، و برداشت رمز از تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان انجام میشود.)

و بطور کلی در ۳۰  میتوانید در مجموع ۳ میلیارد تومان برداشت کنید.

سطح 3 :برای برای رسیدن به سطح ۳ نیاز است حداقل یک ماه از زمان فعالیت شما در این صرافی بگذرد، و همچنین باید در ۲ ماه اخیر حداقل ۵۰۰ میلیون تومان واریز ریالی به حساب خود داشته باشند.

شرط دوم برای دریافت سطح ۳، کاربر باید در ۳۰ روز گذشته حداقل ۲.۵ میلیارد تومان برداشتی رمز ارز و ریالی  داشته باشد.

بعد از اطمینان از این سه شرایط شما میتوانید به پشتیبانی درخواست ارتقاع به سطح ۳ را داشته باشید، تیم پشتیبانی نیز با برسی سابقه فعالیت شما ظرف ۴۸ ساعت آینده به شما از طریق ایمیل پیغام خواهد داد.

در این سطح نیز مانند سطح ۲ میتواند رمز ارز را به صورت نامحدود واریز کرده، و اگر قصد واریز ریالی نیز دارید همانند سطح ۲ محدودیت‌هایی دارد.

مجموع سقف برداشت تومان و رمزارز در ۲۴ ساعت اخیر معادل ۱ میلیارد تومان در ۳۰ روز اخیر، ۱۵ میلیارد تومان است.

 

سطح تریدر :این گونه حساب‌ها برای کاربران و معامله گرانی مناسب است که قصد دارند در کوتاه مدت از بازار نوسان گیری کنند یا در توضیحی ساده‌تر قصد دارند سود روزانه یا ساعتی به دست آورند.

اگر شما نیز به این سطح علاقمند هستید باید اطلاع داشته باشید که اگر این سطح را فعال کنید، برداشت به رمز ارز برای شما بسته خواهد شد. شما تنها قادر خواهید بود که به صورت ریالی برداشت کرده، و همچنین به صورت رمز ارز و ریالی واریز کنید.  با فعالسازی این بخش سطوح واریز و برداشت حساب فرد افزایش یافته و کارمزد معاملات در بازار تتری کاهش پیدا می‌کند.

 

سطح ویژه :کاربرانی که از سطح ۳ به مدت ۳ ماه، به‌صورت مداوم و پر تکرار  با میانگین ۵ میلیارد تومان در ماه با این صرافی کار کرده باشند، می‌توانند درخواست ارتقاء به سطح ویژه با امکان واریز و برداشت بیشتر نسبت به سطح ۳ را داشته باشند.

 

توصیحات به صورت جدولی

سطح

مدارک مورد نیاز

حداکثر واریز رمز ارز به نوبیتکس

امکان مبادله رمز ارز به ریال

حداکثر واریز ریالی

حداکثر برداشت ریالی

امکان برداشت به صورت رمز ارز

سطح 1 ایمیل، موبایل، کدملی+کارت ملی، اطلاعات حساب بانکی به صورت نا محدود دارد 25 میلیون تومان 50 میلیون تومان ندارد
سطح 2  ایمیل، موبایل (بنام کاربری)، کدملی به همراه (عکس سلفی از خود همراه کارت ملی) اطلاعات کارت بانکی، و تلفن ثابت، کدپستی به صورت نامحدود دارد 100 میلیون تومان 300 میلیون تومان دارد
سطح 3 سابقه فعالیت حداقل یک ماه در سطح 2 و واریز حاقل 500 میلیون تومان،برداشت رمز ارز و ریالی در 30 روز گذشته حداقل 2.5 میلیارد به صورت نامحدود دارد 100 میلیون تومان سقف برداشت تومان و رمزارز در 24 ساعت اخیر معادل 1 میلیارد تومان ندارد
سطح تریدر —— به صورت نامحدود دارد 100 میلیون تومان  با فعالسازی این بخش سطوح واریز و برداشت حساب فرد افزایش یافته و کارمزد معاملات در بازار تتری کاهش پیدا می‌کند. ندارد
 

سطح ویژه

کاربران سطح 3، که به مدت 3 ماه به‌صورت مداوم با میانگین حجم مبادلات 5 میلیارد تومان در ماه  سابقه دارند به صورت نا محدود دارد 100 میلیون بیش از 1 میلیارد تومان ندارد

آیا صرافی نوبیتکس کلاهبرداری است؟

scamm nobi

وقتی کاربری بخواهد در یک صرافی ثبت نام کند، اول از همه مورد کلاهبرداری به ذهنش میرسد، با خود فکر میکند که آیا این صرافی که قصد دارم ثبت نام کنم معتبر است یا خیر؟ قصد کلاهبرداری دارد؟ و هزار جور افکار امنیتی که باعث میشود کاربر از یک صرافی دلسرد بشود و یا جذب آن صرافی شود.

نوبیتکس با سابقه طولانی که دارد توانسته نام خود را بر سر زبان‌ها بی‌اندازد و از نظر امنیتی جزو اولین‌ها قرار بگیرد.

از زمان افتتاح صرافی نوبیتکس تا به امروز هیچ گزارشی در مورد تخلف، کلاهبرداری، یا هک گزارش نشده است.

البته این نکته را نیز باید در نظر بگیریم که، در این مدت کسانی بودند که با نام و اکانت نوبیتکس سو استفاده کرده، و با پیام‌هایی که به کاربران ارسال میکردند از آن‌ها کلاهبرداری میکردند، شما نیز باید توجه داشته باشید و دقت کنید، که هر پیغامی که از طرف یک صرافی دریافت میکنید اول بطور کامل از آدرس فرستنده و اسم فرستنده اطمینان حاصل کنید.

دانلود اپلیکیشن صرافی نوبیتکس

شما میتوانید برای دانلود اپلیکیشن صرافی نویتکس و چندین اپلیکیشن که با عنوان بهترین اپلیکیشن ها برای معاملاتی شما در نظر گرفته شده است از داخل سایت بتردی بر روی مقاله  بهترین اپلیکیشن برای خرید و فروش ارز دیجیتال کلیک کنید.

دانلود اپلیکیشن صرافی نوبیتکس برای آیفون

متاسفانه با پیشرفت‌ها و دقت عمل‌هایی که برنامه نویسان صرافی نوبیتکس در ریزه کاری این صرافی داشته‌اند و رتبه بالایی نیز دریافت کرده‌اند اما هنوز نسخه آیفون را به بازار ارایه نداده انداما شما میتوانید از طریق وب سایت با این صرافی کار کنید.

دانلود و نصب اپلیکیشن نوبیتکس برای اندروید

برای دانلود و نصب اپلیکیشن نوبیتکس برای اندریود کافی است روی کلمه نصب برای اندریود کلیک کرده و به راحتی این برنماه را دانلود کرده و استفاده کنید.

امنیت در صرافی نوبیتکس

میتوان بطور قطع گفت صرافی نوبیتکس از نظر امنیتی جزو بهترین‌های دنیا است.

و این امنیت را مدیون تیم امنیتی بسیار قوی و قدرتمند خود است، که توانسته‌اند یکی از صرافی‌هایی که به امنیتی‌ترین صرافی نیز مشهور است تبدیل کنند.

این صرافی در رقابت با صرافی‌های دیگری مثل آبان تتر و  بیت 24 رقابت تنگا تنگی دارند.

معایب صرافی نوبیتکس

maayeb nobi

وقتی میخواهیم صحبت از معایب صرافی نوبیتکس بکنیم، باید اول بخاطر داشته باشیم مزایای این صرافی چندین برابر معایب این پلتفرم است، اما برای اگاهی شما عزیزان تصمیم گرفته‌ایم چندین مورد از معایب صرافی نوبیتکس را برای شما توضیح دهیم.

تمامی معایب صرافی نوبیتکس بسیار پیش پا افتاده هستند، که اگر تیم مدیریتی نوبیتکس کمی دقت بیشتری انجام بدهد بطور کامل این مشکلات رفع خواهد شد، هرچند این مشکلات آسیب یا نمره منفی برای این صرافی در پی ندارند.

1.ضعف صرافی

  • محدودیت در برداشت کوین ها
  • نداشتن قابلیت های جانبی برای معاملات پیشرفته و امکان معاملات مارجین

2.ضعف های سیستمی

  • از دسترس خارج شدن سیستم در زمان افزایش معاملات
  • غیر فعال شدن حساب کاربری هنگام ارتقا حساب
  • غیر فعال شدن قابلیت برداشت دارایی و انتقال به کیف پول دیگر

3.نداشتن نماد اعتماد الکترونیک

هر فردی که بخواهد برای خرید یک کالا یا ثبت نام در یک صرافی اقدام کند، اول از همه به نماد اعتماد آن سایت توجه میکند اگر نمادی وجود داشته باشد اعتماد به دست می‌آید، اگر نداشته باشد به سختی میتوان به صرافی اعتماد کرد.

صرافی نوبیتکس دارای نماد اعتماد نمیباشد، و این موضوع باعث میشود کاربر نسبت به صرافی مورد نظر بی‌اعتماد شود.

هرچند در کشور ایران گرفتن نماد اعتماد برای صرافی‌ها کار بسیار دشواری است.

صرافی والکس یا صرافی نوبیتکس

صرافی‌های والکس و نوبیتکس جزو با سابقه‌ترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های حال حاضر در بازار  هستند، این دو صرافی تقریبا از نظر امکانات شبیه به هم هستند. اما  در جزیات کمی باهم متفاوت بنظر می‌آیند.

در حال حاضر امکان خرید و معامله ۴۵ ارز بر پایه تتر و امکان خرید و فروش آنی (OTC) بیش از ۱۰۰ توکن در صرافی والکس فراهم است.

اگر بتوانیم بیشتر در مورد این صرافی تحقیق و برسی انجام بدهیم، متوجه میشویم که در هردو این صرافی‌ها در معاملات میتواند با حجم بالا انجام گیرد.

هر صرافی بتواند حجم معاملات بالایی داشته باشد میتواند کاربر بیشتری جذب کند.

کارمزد صرافی نوبیتکس Nobitex

وقتی ما بخواهیم در هر صرافی که ثبت نام کرده‌ایم معامله‌ای انجام دهیم، صرافی مورد نظر برای کاربران خود که معاملات خرید و فروش را انجام میدهند کارمزدهایی را تعیین میکند، که معامله گران در عین معامله کارمزد بصورت خودکار  از پول ریالی یا ارزی کاربر کسر میشود.

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که وقتی معامله‌ای صورت میگیرد چه خریدار چه فروشنده رمز ارز بصورت اوتوماتیک از حسابش کسر میشود.

برای محاسبه میزان کارمزد معاملات باید به درصد از حجم دارایی درخواستی توجه شود.

برای مثال اگر شخصی قصد داشته باشد ارز دیجیتال  شیبا خود را بفروشد و به صورت ریالی پول دریافت کند، کارمزد معامله از ریال آن کسر میشود.

و برعکس اگر کسی قصد داشته باشد ازر دیجیتال را به صورت ریالی خرید کند، کارمز از ارز دیجیتال کسر میشود.

nobitex karmozd

 

 

 

بیشتر بخوانید:  7 ارز دیجیتال رو به رشد و ارزان قیمت
نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

آموزش سرمایه گذاری و دریافت سیگنال فارکس

ارسال درخواست به مشاور در تلگرام