لونا کراش
ابزارهای کاربردی تریدرها

معرفی سایت لونار کراش (Lunar Crush) ترید با هوش مصنوعی

شما برای فعالیت در بازار کریپتوکارنسی، از چه وب‌سایت‌هایی استفاده می‌کنید؟ به نظر شما بهترین سایت های ترید ارزدیجیتال چه وب‌سایت‌هایی هستند؟ امروزه ورود به بازار ارزهای دیجیتال، نیازمند داشتن دانش و مهارت کافی در این زمینه است. بسیاری از کسانی که در بازار به موفقیت‌های بزرگ دست یافتند، مهارت و دانش فراوانی در این زمینه داشته و با بهترین سایت های ترید ارز دیجیتال آشنا بودند.

برای آشنایی با دنیای ارز دیجیتال، بررسی سایت‌های مرتبط و فعال در این زمینه می‌تواند بهترین مسیر شروع برای تازه‌کاران و حتی مدعیان این بازار باشد.

استفاده از بهترین سایت های ترید ارز دیجیتال می‌تواند برای فعالیت‌های حرفه‌ای‌تر شما در این بازار مؤثر باشند و در موارد بسیاری به شما یاری کنند. یکی از سایت های مناسب که تیم بتردی تصمیم گرفته امروز معرفی بکنه لونار کراش هست

معرفی تحلیل آنچین (On-Chain)

پیش از این در مطالب مختلف به معرفی تحلیل آنچین و اهمیت آن پرداخته‌ایم. اما در این مطلب نیز قبل از پرداختن به آموزش لونار کراش، لازم است معرفی مختصری از داده‌های آنچین داشته باشیم.

داده‌های آنچین به اطلاعات تمام تراکنش‌های انجام‌شده در یک شبکه بلاک چین خاص – یا به عبارت دیگر – تمام اطلاعات نوشته شده روی بلوک‌های یک بلاک چین گفته می‌شود. در مورد بلاک چین عمومی، این اطلاعات در دسترس همه کاربران قرار دارد. این داده ها را می توان به طور کلی به سه دسته مجزا طبقه بندی کرد:

  • داده های تراکنش (به عنوان مثال آدرس ارسال و دریافت، مبلغ انتقالی، مقدار باقیمانده برای یک آدرس خاص)
  • داده‌های بلاک (به عنوان مثال مُهر زمانی، هزینه‌های استخراج‌کننده، پاداش‌ها)
  • کد قرارداد هوشمند (یعنی منطق تجاری درج شده در یک بلاک چین)

تحلیل آنچین یک زمینه نوظهور است که هدف آن استخراج و بررسی میزان زیادی داده موجود در مورد تراکنش‌های عمومی بلاک چین برای انجام یک تصمیم‌گیری بهتر است. ابزارها و تکنیک‌های مختلفی برای بهره بردن از داده‌های آنچین وجود دارد.

به‌عنوان مثال یکی از اولین معیارهای رایج روی زنجیره، Coin Days Destroyed بود که در سال ۲۰۱۱ برای ردیابی فعالیت در شبکه بیت کوین معرفی شد. کوین متریکس نسبت ارزش شبکه به تراکنش (NVT) را در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی کرد، که روشی برای ارزش‌گذاری بیت کوین با در نظر گرفتن ارزش بازار و استفاده واقعی آن از نظر تراکنش‌های شبکه بود. این تکنیک منجر به علاقه گسترده‌تر به تحلیل آنچین شد.

امروزه تعداد زیادی از شاخص‌های مشابه و اغلب پیچیده‌تر روی زنجیره‌های مختلف بلاکچین وجود دارد. این اطلاعات توسط وب‌سایت‌های آنچین مانند گلس نود و لونارکراش منتشر می‌شود. هرکدام از این وب‌سایت‌ها در بخش راهنمای خود، نحوه استفاده از معیارها را توضیح داده‌اند. در این مطلب به طور اختصاصی به معرفی وبسایت لونار کراش و آموزش استفاده از آن می‌پردازیم.

لونار کراش (Lunar Crush) چیست؟

Lunar Crush

لونار کراش یک وبسایت برای ارائه داده‌های سنتیمنت و آنچین است که کاربران بتوانند به‌راحتی ارز دیجیتال مورد علاقه خود را دنبال کنند و وضعیت کلی آن و همینطور احساسات کلی کاربران ارز دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی مختلف را بررسی کنند.

بطور کلی میتوان گفت لونار کراش، یکی بهترین سایت های ترید ارز دیجیتال است که که با استفاده از هوش مصنوعی، اطلاعات مرتبط به دنیای ارزهای دیجیتال را از شبکه های اجتماعی جمع آوری و سازمان دهی می کند.

شما می‌توانید در این پلتفرم، احساسات معامله‌گران و تریدر‌های بازار ارزهای دیجیتال را در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام، یوتیوب و ردیت رصد کرده و به اطلاعات مفیدی از کاربران دست پیدا کنید. این تحلیل احساسات عمومی در مسیر تجاری‌ شما بسیار سودمند خواهند بود.

سایت لونار کراش (Lunar Crush) یک پلتفرم تحلیلی است که از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به بازارهای ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی) استفاده می‌کند. این سایت به تحلیل و مقایسه ارزهای دیجیتال مختلف، ارائه پیش‌بینی‌های بازار و معرفی بهترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری کمک می‌کند.

هوش مصنوعی در لونار کراش استفاده می‌شود تا داده‌های مختلفی که از منابع مختلف جمع‌آوری شده‌اند را تجزیه و تحلیل کرده و الگوهای بازار و روندهای رفتاری را تشخصی دهد. این تحلیل‌ها به سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان در حوزه ارزهای دیجیتال کمک می‌کنند تا تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه‌تری در خصوص سرمایه‌گذاری و معاملات ارزهای دیجیتال خود داشته باشند.

لینک دانلود نرم افزار لونارکراش را از کجا پیدا کنم؟

شما می‌توانید به‌ راحتی از این لینک نرم افزار Lunar Crush را دانلود کنید و همچنین با جتسجو در اپ استور و گوگل استور نیز به راحتی به نرم افزار موبایل اپ لونار کراش دسترسی خواهید داشت.

 

چطور از لونار کراش برای تحلیل استفاده کنم؟

مراحل زیر را دنبال کنید:
دانلود نرم افزار لونار کراش یا استفاده از وبسایت لونار کراش
ایجاد حساب کاربری
یادگیری متریک‌های مختلف که در این مقاله کاملا شرح داده شده
ایجاد آلرت
دنبال کردن اینفلوئنسرهای محبوب
وصل کردن توییتر به حساب لونار کراش

علاوه‌بر‌این، لونار کراش، معیاری به نام گلکسی اسکور را برای سنجش سلامت، کیفیت و عملکرد کلی پروژه‌های ارز دیجیتال ارائه می‌دهد که ابزاری کاربردی و رایگان برای تحلیل فاندامنتال بازار ارزهای دیجیتال است.

بیشتر بخوانید:  امواج الیوت چیست؟ آیا استراتژی معاملاتی معتبری محسوب می شود؟

معرفی معیارها یا متریک‌های سایت لونارکراش

برای اینکه بتوانید از این وب‌سایت در تحلیل‌های خود استفاده کنید، بهتر است ابتدا معیارهایی که در این وب‌سایت مورد استفاده قرار گرفته را بشناسید. این وبسایت ۲۰  معیار اصلی دارد که در ادامه هر کدام را معرفی می‌کنیم، توجه داشته باشید که معیارهای لونار کراش به طور کلی در ۳ دسته اصلی یعنی معیارهای کلیدی، معیارهای سوشال و معیارهای ترید دسته‌بندی می‌شوند.

معیارهای کلیدی (Key Metrics) در لونار کراش

گلکسی اسکور (Galaxy Score) در لونار کراش

این فاکتور عملکرد گذشته یک دارایی در برابر خودش را نشان می‌دهد به‌عنوان مثال این موضوع را بررسی می‌کند که آیا بیت کوین از منظر حجم اجتماعی، حجم بازار و میانگین متحرک قیمت عملکرد خوبی نسبت به قبل دارد؟ گلکسی اسکور در زمان واقعی تغییر می‌کند و باید در طول زمان بررسی شود. در زمان بررسی این متریک به این نکته توجه داشته باشید که نمره بالای ۸۰ نمره خوبی است و نمره زیر ۵۰ عملکرد ضعیف یک کوین یا توکن را مشخص می‌کند.

به‌عنوان مثال در زمان نگارش این مطلب گلکسی اسکور بیت کوین عدد ۴۳ را نمایش می‌دهد که عملکرد ضعیف پادشاه ارزهای دیجیتال در این بازه زمانی را مشخص می‌کند. همچنین بیش‌ترین عدد گلکسی اسکور در زمان نگارش این مطلب عدد ۵۱ است که نشان می‌دهد به طور کلی ارزهای دیجیتال در شرایط نزولی قرار دارند.

بنابراین گلکسی اسکور یک امتیاز اختصاصی است که دائماً یک ارز دیجیتال را با خود آن رمزارز و با توجه به معیارهای جامعه که از سراسر وب به دست می‌آید اندازه‌گیری می‌کند.

گلکسی اسکور یک معیار ترکیبی از شاخص‌های ارز دیجیتال است که برای ارتباط و درک سلامت کلی، کیفیت و عملکرد یک پروژه خاص استفاده می‌شود. به طور خلاصه، نشان می دهد که یک کوین تا چه حد عملکرد خوبی دارد. از این معیار به‌عنوان یک سیگنال خرید یا فروش ارز دیجیتال نیز استفاده می‌شود به این شکل که می‌توانید وضعیت یک ارز دیجیتال را از بسیار مثبت تا بسیار منفی مشاهده کنید.

امتیاز کلی در گلکسی اسکور از  ترکیبی از چهار شاخص عملکرد کلیدی به دست می‌آید:

امتیاز قیمت: امتیازی که از میانگین متحرک به دست می‌آید که نشانه‌ای از روند صعودی یا نزولی را تنها بر اساس ارزش بازار یک کوین مشخص می‌کند.

احساسات اجتماعی: اطلاعات این بخش از همه پست‌های اجتماعی مربوطه جمع‌اوری شده است.

تأثیر اجتماعی: امتیازی از حجم/تعامل/تاثیر اجتماعی برای ایجاد حسی از اندازه بازار یا آگاهی از کوین

رتبه همبستگی: الگوریتمی که همبستگی داده های اجتماعی را با قیمت/حجم کوین تعیین می کند.

آلت رَنک (AltRank) در لونار کراش

این متریک مشخص می‌کند که عملکرد یک دارایی در برابر بازار به طور نسبی به چه شکل است. به‌عنوان مثال آیا لایت کوین از منظر حجم اجتماعی، حجم بازار و قیمت در مقابل کل بازار کریپتو عملکرد خوبی دارد؟ بهترین عدد برای آلت رنک عدد ۱ است.

برای اندازه‌گیری این متریک باید جامعه‌ای را شناسایی کنید که در طول مدت یک پروژه با آن درگیر بوده‌اند. این متریک مشخص می‌کند که یک پروژه در حال رشد است یا در حال مرگ؟ چه افرادی در سراسر شبکه‌های اجتماعی با آن درگیر هستند؟ آیا مقالات خبری در رابطه با آن ارز دیجیتال نوشته می‌شود؟ اگر یک دارایی جذابیت داشته باشد، آیا در برابر بقیه بازار، رشد آن منطقی به نظر می‌رسد؟

به طور کلی آلت رنک از معیارهای زیر تشکیل شده است:

  • رتبه حجم بازار
  • اندازه‌گیری حجم بازار ارز دیجیتال بر اساس حجم صرافی‌های معتبر و رتبه حجم اجتماعی
  • اندازه‌گیری حجم منحصربه‌فرد در همه منابع داده‌ای لونار کراش بر اساس درصد تغییر در مقابل رتبه بیت‌کوین
  • اندازه‌گیری عملکرد یک ارز در برابر رتبه اجتماعی بیت‌کوین
  • اندازه گیری حجم کل در تمام منابع داده لونار کراش

به‌عنوان مثال اگر آلت رنک یک ارز دیجیتال به شکلی بود که به طور مداوم در رتبه ۲۵ قرار می‌گرفت باید به آن توجه کنید.

در زمان نگارش این مطلب آلت رنک بیتکوین عدد ۲۳ را نمایش می‌دهد که نشان می‌دهد در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی آنچنان مورد توجه قرار نگرفته است.

برای مشاهده آلت رنک ارزهای دیجیتال مختلف کافی است در وبسایت لونار کراش و در بخش Markets روی Filters کلیک کنید و Alt Ranks را مانند تصویر زیر انتخاب کنید تا بتوانید این متریک را برای ارز دیجیتال انتخابی خود مشاهده کنید.

رتبه همبستگی (Correlation Rank) در لونارکراش

رتبه همبستگی به این سوال جواب می‌دهد که آیا حجم اجتماعی، حجم بازار و قیمت یک دارایی در یک جهت حرکت می کنند؟ عدد ۵ نشان می‌دهد که این همبستگی وجود دارد در حالی که عدد ۱ نشان‌دهنده این است که همبستگی بین معیارهای اجتماعی، معاملاتی و قیمتی وجود ندارد.

معیارهای اجتماعی در لونار کراش

حجم اجتماعی (Social Volume) در لونار کراش

این معیار مشخص می‌کند که در یک بازه زمانی چندبار به یک دارایی خاص در شبکه‌های اجتماعی اشاره شده است. مثلا اگر شما این عبارت را پست کنید “من امروز مقداری #بیت کوین خریدم.” صرف نظر از اینکه چند بار لایک شده، رأی مثبت داده شده یا بازتوییت شده است، برای آن بازه زمانی یک بار حجم اجتماعی دریافت می‌کند.

تعامل اجتماعی (Social Engagement) در لونارکراش

مشارکت اجتماعی عمق تعامل جامعه را در پست‌های اجتماعی اندازه‌گیری می‌کند. اگر پست کردید، “من امروز مقداری #بیت کوین خریدم.” و صدها بار بازتوییت و لایک شد، نشان‌دهنده این متریک است. Social Engagement ویروسی بودن یک پست را به تصویر می‌کشد تا به شما در درک سرعت تعامل اجتماعی کمک کند. این معیار در زمان واقعی ثبت می‌شود، و در هر ساعت به‌روزرسانی می‌شود و به هر پست نگاه می‌کند تا به طور مداوم بفهمد که یک پست چقدر وایرال می‌شود، زیرا پست‌ها با گذشت زمان جذابیت بیشتری پیدا می‌کنند.

بیشتر بخوانید:  معرفی و آموزش ثبت نام در ابزار تحلیلی تریدینگ ویو برای تریدرها 2023

مشارکت کنندگان اجتماعی (Social Contributors) در لونار کراش

مشارکت‌کنندگان اجتماعی آماری از تعداد افراد منحصربه‌فرد است که در هر زمان معین درباره یک دارایی صحبت می‌کنند، اگر این پست را ۱۰بار منتشر کردید که “من امروز مقداری #بیت کوین خریدم.” شما به‌عنوان ۱ مشارکت کننده اجتماعی در نظر گرفته می‌شوید.

سلطه اجتماعی (Social Dominance)

سوشال دامیننس یا سلطه اجتماعی سهم یک ارز دیجیتال را در مقایسه با تمام داده‌های رسانه‌های اجتماعی درباره تمام ارزهای دیجیتال را محاسبه می‌کند. به‌عنوان مثال اگر واژه بیت کوین ۱ میلیون بار در سراسر رسانه‌های اجتماعی در یک روز استفاده شده باشد و در همان روز سهم کل بازار ارزهای دیجیتال ۲میلیون بار باشد، به این معنی است که دامیننس بیت کوین ۵۰درصد است. در رابطه با این متریک به این نکته توجه داشته باشید که اگر یک پروژه با حجم بازار کوچک از منظر اجتماعی عملکرد خوبی دارد، باید به آن توجه کنید. به‌عنوان مثال سوشال دامیننس بیتکوین در زمان نگارش این مطلب ۱۲.۵ درصد است.

متوسطِ احساسات (Average sentiment)

برای استفاده از ماشین لرنینگ در تحلیل داده به کتابخانه‌هایی نیاز است که معمولا ادبیات متفاوتی نسبت به بازار ارز دیجیتال دارند. به‌عنوان مثال اصطلاح‌هایی مانند “دوج کوین به ماه می رود”یا “من امروز در بیت کوین rekt گرفتم.” در کتابخانه‌های معمولی استفاده نمی‌شود. لونار کراش کتابخانه‌ای اختصاصی برای بررسی سنتیمنت ارز دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده است.

Average Sentiment به تمام زبانی که توسط جوامع ارزهای دیجیتال برای هر پروژه‌ای که در این وبسایت وجود دارد، توجه کرده و مشخص می‌کند که یک واژه یا جمله احساسات مثبت نسبت به یک ارز را بیان می‌کند یا احساس منفی. نمره ۲.۵ متوسط، ۵ صعودی و ۱ نزولی است.

احساسات صعودی (Bullish Sentiment)

مشابه میانگین احساسات، احساسات صعودی به طور خاص به پست‌هایی نگاه می‌کند که دارای علامت صعودی، ۲.۵ و بالاتر هستند، و آن را در طول زمان نشان می‌دهند.

احساسات نزولی (Bearish sentiment)

Bearish Sentiment به طور خاص به پست‌هایی نگاه می‌کند که دارای علامت نزولی، ۲.۵ و پایین‌تر هستند، و آن را در طول زمان نشان می‌دهد.

لینک‌های مشترک (Shared links)

یکی دیگر از مواردی که لونار کراش به آن توجه می‌کند، پیوندها (URL) است. با درک تعداد لینک‌های اشتراک‌گذاری شده در یک انجمن، می توانید درک خوبی از میزان اشتراک‌گذاری و ایجاد محتوایی که در یک انجمن اتفاق می‌افتد به دست آورید. مثالی از پیوند مشترک این است که فردی یک مقاله خبری را کپی کرده و آن را در رسانه‌های اجتماعی پست کند.

حجم توییتر (Twitter volume)

این متریک نشان‌دهنده تعداد پست‌ها برای یک دارایی خاص فقط در شبکه اجتماعی توییتر است.

حجم ردیت (Reddit volume)

این متریک نشان‌دهنده تعداد پست‌ها برای یک دارایی خاص فقط در شبکه اجتماعی ردیت است.

حجم مدیوم (Medium volume)

این متریک نشان‌دهنده تعداد پست‌ها برای یک دارایی خاص فقط در شبکه اجتماعی مدیوم است.

حجم یوتیوب (YouTube volume)

این متریک نشان‌دهنده تعداد پست‌ها برای یک دارایی خاص فقط در شبکه اجتماعی توییتر در بازه زمانی مشخص شده توسط شما است.

حجم خبر (News volume)

این متریک تعداد مقالات خبری به اشتراک گذاشته شده در رسانه‌های اجتماعی برای یک پروژه خاص را نشان می‌دهد.

حجم هرزنامه (Spam volume)

هرزنامه معمولاً شامل پست‌هایی می‌شود که حاوی هدایا، پاسخ‌های خودکار و غیره هستند. تعداد پست‌های اسپم با استفاده از کتابخانه ماشین لرنینگ مخصوص لونار کراش مشخص می‌شود.

معیارهای معاملاتی (Trading Metrics)

ارزش بازار (Market capitalization)

اندازه کل یک کوین بر اساس قیمت آن ضربدر عرضه در گردش.

تسلط بر بازار یا Market dominance

ارزش بازار یک دارایی به‌عنوان درصدی از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال.

بطور مثال میتوان گفت اگر بیت کوین دارای ارزش بازار یک تریلیون دلار باشد و کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال ۲ تریلیون دلار باشد، تسلط بیت کوین بر بازار 50 درصد است.

در زمان نگارش این مطلب مارکت دامیننس بیت کوین عدد ۴۸.۸۶درصد را نشان می‌دهد.

نوسان (Volatility)

نوسانات معیاری است که نشان می‌دهد نوسانات قیمت برای یک دارایی خاص چقدر زیاد یا کم است. عدد بالاتر به معنای نوسان بیشتر و عدد کمتر به معنای نوسان کمتر است.

جمع بندی

لونار کراش (Lunar Crush) یک پلتفرم تحلیلی است که از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات بازارهای رمزارزی و ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. این سایت اطلاعاتی در مورد نرخ‌ها، گزارشات، و تحلیل‌های مختلف مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد.

از ویژگی‌های مهم لونار کراش، توانایی آن در جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های متعدد از منابع مختلف در فضای مرتبط با رمزارزها و بلافاصله به‌روزرسانی اطلاعات است. هوش مصنوعی که در این پلتفرم استفاده می‌شود، به طور هوشمندانه الگوها، تغییرات بازار، و روندهای ارزهای دیجیتال را تجزیه و تحلیل می‌کند تا به کاربران اطلاعات دقیق و به‌روز را ارائه دهد.

با استفاده از این ابزار، کاربران می‌توانند به بهترین شکل ممکن از اطلاعات بازارهای رمزارزی بهره‌مند شده و تصمیم‌گیری‌های مطلوبی را در زمینه سرمایه‌گذاری و معاملات ارزهای دیجیتال انجام دهند.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

آموزش سرمایه گذاری و دریافت سیگنال فارکس

ارسال درخواست به مشاور در تلگرام