علت رشد قیمت بیت کوین چیست؟
دیکشنری بازارهای مالی

علت رشد قیمت بیت کوین چیست؟ اپدیت 1402

ما در این مقاله قصد داریم جواب سوال  علت رشد قیمت بیت کوین چیست؟  را برای شما توضیح دهیم تا شما نیز اطلاعات کافی در این مورد را به دست اورید.

وقتی میخواهیم در مورد ارز‌های دیجتال صحبت کنیم ناخداگاه اسم بیت کوین به مغز شما خطور میکند.

افرادی که به این حوزه تخصصی وارد میشوند احتمالا علاقه خاصی به هیجانات ، و معامله کردن دارند.

کسانی که میخواهند به این حرفه وارد شوند ابتدا باید اموزش‌های کافی را دیده باشند تا برای شرع کار خود دچار  سردرگمی و ضرر نباشند.

حال وقتی افرادی وارد این حوزه میشوند به دنبال پیش بینی قیمت رمز ارز‌ها هستند.

اما برای اینکه بتوانند به این تخصص دست یابند باید تلاش زیادی بکنند و مراحل خاصی را طی کنند تا به ان نقطه عالی برسند، تا بتوانند قیمت اینده رمز ارز هارا پیش بینی کنند.

عواملی که موجب افزایش قیمت بیت کوین و دیگر ارز ‌ها میشود

عواملی که موجب افزایش قیمت بیت کوین و دیگر ارز ‌ها میشود

اگر بخواهیم واقعیت را در مورد اینکه علت افزایش قیمت بیت کوین چیست؟ را برای شما واقع بینانه توضیح دهیم،  هیچ عوامل کاملا قطعی در این مورد وجود ندارد.

شاید برخی از معامله گران از روی کنجکاوی یا ماجراجویی چندین بار دنبال این بودند که آینده بازار رمز ارز را پیش بینی کنند، اما به نتجیه‌ای نرسیده اند، زیرا دلیل قاطعی وجود ندارد که بتواند به طور دقیق قیمت یک ارز دیجیتال را پیش بینی کند یا بطور دقیق بفهمد قیمت قراره کجا بره یا میخواهد چه روندی را در پیش بگیرد.

در سال ۲۰۰۹ که اولین بیت کوین ساخته شد و چند روز بعد از ان به بازار عرضه شد توانست به رشد چشمگیری برسد و توجه خیلی از معامله گران را به خود جلب کند.

خیلی از افراد وقتی متوجه شدند که  قیمت بیت کوین در حال افزایش است سریع  برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کرده اند.

از زمان ساخت، یا به وجود امدن بیت کوین چندین سال میگذرد،  در این مدت معامله گران توانسته‌اند از نوسان‌ها، یا بالا و پایین شدن قیمت بیت کوین سود‌ها کلانی را به دست اورند.

در بین تمام گزینه‌ها دو روش مناسب برای پیش بینی قیمت بیت کوین، و سایر رمز ارز‌ها، میتوان به روش تحلیل تکنیکال  و یا تحلیل فاندامنتال اشاره کرد، که با این دو روش میتوان در حد امکان و جایی که قوانین اجازه میدهد قیمت‌ها را پیش بینی کرد.

همان طور که متوجه شدید عوامل بسیاری در قیمت بیت کوین تاثییر دارد. در قسمت زیر مهم‌ترین عواملی که بر قیمت بیت کوین و سایر رمز ارز‌ها تاثییر دارد را برای شما توضیح خواهیم داد.

عرضه و تقاضا

عرضه و تقاضا

عرضه و تقاضا  را میتوانیم به این شکل توضیح دهیم: وقتی یک شی گرانبها مثل فلز، طلا، یا مواردی که ارزش انها بالا است در آنها عرضه کمتر میشود، و تقاضا زیاد میشود ارزش این اجناس به شدت بالا میرود.

معمولا قیمت این نوع اجناس توسط سیستم یا روش عرضه و تقاضا کنترل میشود.

هر زمان برای خرید یک ارز دیجیتال افزایش تقاضا در بازار ایجاد شود، قیمت آن رشد خواهد کرد.

برعکس، چنانچه عرضه بر تقاضا پیشی گیرد، کاهش قیمت را شاهد خواهیم بود.
همان طور که متوجه شدید عوامل بسیاری در قیمت بیت کوین تاثییر دارد.

 

 

خبر های فیک و شایعات

فیک و شایعات

بازار ارز‌های دیجیتال متاسفانه وابستگی بسیاری به اخبار بیرونی دارد.

وقتی یک ارز دیجیتال در حالت عادی به روند نزولی یا رشد خود ادامه دهد، حداقل چندین روز طول میکشد تا به یک نقطه مشخص شده و تحلیل شده توسط کاربر برسد.

اما وقتی سخن از اخبار، و شایعات به میان می‌آید موضوع فرق میکند، وقتی خبر یا شایعاتی از اطراف به درون بازار نفوذ میکند بازار دچار اشفتگی بسیاری میشود.

وقتی خبری پخش میشود نمودار با کندل‌های شارپی (کندل بزرگ و یهویی) به صورت نزولی و صعودی در میاد این کار باعث از دست رفتن سرمایه برخی کاربران میشود.

بیشتر بخوانید:  دوج کوین چیست؟

ولی برخی کاربران از این حرکت‌های بزرگ سود کلانی به دست می‌اوردند، حالا بستگی به تحلیل و شانس هم دارد چون قبل از خبر احتمال درصد کمی وجود دارد که تحلیل  بعد از خبر درست در بی‌آید زیرا کسی از خبر و شایعات اطلاعی ندارد که در آینده قرار است چه خبری  قرار است پخش شود.

با توجه به قوانین و تجربه به دست امده به کاربران ، یا معامله گران توصیه میشود قبل از قبل اعلام شده هیچ معامله ای باز نکنند.

 

  • تاثیر گذاری افراد مشهور روی روند بازار

elon

در بازار‌های مالی ممکن است برخی از افراد سیاسی، یا مشهور تاثییر مستقیمی به روند حرکتی نمودار بگذارند. افرادی هنوز علت تاثییر مشخص انها روی بازار مشخص نشده است که چگونه به روند اصلی بازار تاثییر میگذارند.

از بین این افراد مشهور یک شخصیت معروف و ثروتمند وجود دارد که به تازگی روی چندین مورد از ارز‌های دیجیتال ثاییر گذاشته و نام ارز دیجیتالی مثل بیت کوین و شیبا را بر سر زبان‌ها انداخته است.

ایلان ماسک  ثروتمند‌ترین فرد جهان، دارای ثروتی بیش از ۱ تریلیون دلاری تواسنه نام خود را به عنوان ثروتمند‌ترین فرد جهان  به ثبت برساند.

دو سال پیس ایلان ماسک در توییتی عجیب و غیر منتظره در مورد ارز دیجیتال شیبا نظریه‌ای منتشر کرد، هرچند ان نظریه فقط یک کلمه بود اما تاثییر خود را به روی این ارز دیجیتال گذاشت و باعث شد قیمت شیبا با حرکات هیجانی صعودی شود.

بعد از گذشته چند ماه وقتی از بیت کوین حرف زد و کمی منفی در مورد بیت کوین سخن گفت قیمت بیت کوین به شدت پایین امد.

ولی هنوز کسی نفهمیده است آیا ایلان ماسک ارز دیجیتالی بنام خود در بین دیجیتال‌ها دارد یا خیر؟

 قوانین هر کشور نسبت به ارز دیجیتال

 قوانین هر کشور نسبت به ارز دیجیتال

قوانین ارزدیجیتال کشور ها  برای هر موار خاصی وضع شده است. بطور مثال برای راننده در کشورهای مختلف قوانین خاصی وضع شده است، که اگر فردی از این قوانین پیروی نکند مجازات خواهد شد. برای مثال مسابقه گذاشن یا کورس گذاشتن در وسط خیابان و داخل شهر ممنوع است.
ولی برخی برای تفریح، و یا حتی بخاطر پول دست به این کار به صورت مخفیانه  میزنند.

این یک نمونه ساده برای تفهیم موضوع است. در مورد ارزهای دیجیتال وقتی کشوری معامله کردن ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام میکند یا به عبارتی ارز دیجیتال را بی‌اعتبار اعلام میکند باعث میشود که تقاضا برای خرید ارز دیجیتال در ان کشور محدود شود یا به کمترین میزان خود برسد.
و مردم برای فرار از مالیات برای جا به جایی پول از ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

اما در برخی از کشورها معامله کردن با ارزهای دیجیتال را آزاد کردن. ، و یا به عبارتی کار کردن با ارزهای دیجیتال را قانونی اعلام کردن، که در این صورت تقاضا و درخواست برای خرید ارزهای دیجیتال بالا میرود.

وقتی چنین اتفاقی بی‌افتد و تقاضا بالا میرود قیمت ارز مورد نظر به شدت بالا میرود.

 

رقابتی بودن بازار

در مورد اینکه بیت کوین لقب پادشاه توکن هارا دارد شکی نیست، اما بنظر کارشناسان دیگر حکمرانی یک ارز دیجیتال بخصوص تمام شده است.

در زمان به وجود آمدن ارز‌های دیجیتال بیت کوین اولین ارزی بود که به بازار عرضه شد و آن زمان به تنهایی توانسته بود ۸۰٪ بازار را به دست بگیرد و حکمرانی کند.

اما با گذشت زمان و با به وجود آمدن ارز‌های دیجیتال دیگر یک بازار کاملا رقابتی صورت گرفت زیرا تعداد زیادی توکن به بازار عرضه شدند که رقیب بیت کوین بودند درست است.

مانند بیت کوین نتوانسته‌اند به قله موفقیت برسند اما برای بیت کوین مشکل ساز شدند زیرا پادشاهی را از دست بیت کوین خارج کردند و بیت کوین دیگر تنها نبود بلکه رقیبان سر سختی در بازار داشت یکی از آن رقیبان اتریوم بود.

با ساخته شدن ارز‌های دیجیتالی مثل اتریوم و تتر نام بیت کوین کم رنگ شد. اما همچنان در صدر جدول برترین ارز‌های دیجیتال جهان قرار دارد.

درنتیجه، تقاضا و آگاهی درباره‌ی ارزهای دیجیتال افزایش یافته‌است. بیت کوین به‌عنوان پرچم‌دار اکوسیستم ارزهای دیجیتال از این توجه بهره برده و قیمتش نیز افزایش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید:  بلاک چین چیست؟

واکنش احساسات معامله گران

واکنش احساسات معامله گران

وقتی معامله گران بی‌تجربه وارد عرصه تریدری یا معامله‌گری میشوند سریع به طور نا خداگاه به اخبار پیرامون واکنش نشان میدهند.

به طور مثال وقتی یک معامله‌گری تعدادی سهم ارز دیجیتال بیت کوین را میخرد، اطرافیان او اخباری منفی در مورد بیت کوین میدهند که باعث میشود روح و روان معامله‌گر پریشان شود، و سریع به این خبر واکنش نشان دهد و ارزی که خریده بود را بفروشد.

و حال برعکس فردی تعدادی بیت کوین خریداری میکند ولی اینبار با نظر مثبت اطرافیان مواجه میشود و باعث میشود که تعداد دیگری هم به توکن‌های خود اضافه کند و اینگونه تقاضای بیت کوین را افزایش دهد.

اینگونه اتفاق می افتد که بازار حتی به وسلیه افراد بی‌تجربه نیز بالا پایین میشود.

نهنگ ها یا غول های بازار

نهنگ ها، یا غول‌های بازار، به کسانی میگویند که با سرمایه‌های کلانی که در دست دارند میتوانند روند بازار را عوض کنند.

آن‌ها با سرمایه و هوش بالایی که دارند وقتی بخواهند سهام خریداری شده خود را بفروشند، قیمت  ارز دیجیتال فروخته شده پایین می‌آید، و برعکس اگر قصد خرید یک ارز یا توکنی را داشته باشند قیمت آن ارز بالا میرود.

همان طور که خرید بیت کوین به مقدار خیلی زیاد توسط نهنگ‌ها می‌تواند قیمت این رمز ارز را افزایش دهد.

شما هم میتوانید با دوره‌های خاص و تحقیق و برسی کردن میتوانید با روش انها اشنا شوید و با انها همراه شوید

  • روز های تعطیل یا مناسبات

با تحقیق و برسی‌های انجام گرفته متوجه شده‌اند که وقتی بازار به اخرای هفته، یابه مناسباتی میرسند قیمت بیت کوین به طرز عجیبی افزایش می  یابد.

هنوز علت مشصی در این مورد پیدا نشده است.

روش خرید بیت کوین در ایران

با وجود محدودیت‌های زیاد در ایران خوشبختانه راه‌هایی برای خرید ارز‌های دیجیتال از جمله بیت کوین در ایران وجود دارد.

یکی از روش‌های خرید ورود به سایت نوبیتکس و یا اپلیکیشن نوبیتکس است. با وارد شدن به این برنامه یا سایت میتوانید به راحتی خرید انجام دهید

چگونه  آینده بیت کوین را پیش بینی کنیم؟

آروی هر معامله‌گری این است که جواب سوال  علت افزایش قیمت بیت کوین  را دریابندو آینده ارز‌های دیجیتال را پیش بینی کنند، یا بتوانند مدام به سود برسند آیا این کار امکان‌پذیر است؟

پیش بینی آینده بیت کوین یا ارز‌های دیگر  به صورت قطعی وجود ندارد. ولی شما میتوانید وقتی قیمت بیت کوین بالا یا پایین میشود علت ان حرکت را تحقیق و برسی کنید تا به نتجیه مطلوبی برسید.

اگر چندین بار این اتفاق را تکرار کنید میتوانید در آینده برای اتفاقاتی که قرار است در بازار‌های مالی رخ دهد تجربه کافی، و همچنین امادگی کافی را داشته باشید.

به طور کلی میتوان گفت اگر تصمیم دارید به مدت طولانی میخواهید در این بازار پرسود و هیجان‌انگیز کار کنید. باید تجربه، هوش، و توانایی بالایی در تصمیم گیری داشته باشید.

 

نتیجه گیری کلی

قیمت آینده بیت کوین یا ارزهای دیگر تنها روی سه مورد اداره میشود اگر فردی در این دو موردی که میگوییم تخصص خوبی به دست اورند مطمعنا میتوانند در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشه باشند.

یکی از اصول مهم و اصلی تحلیل تکنیکال است. اگر فردی بتواند به طور کامل و دقیق این روش را یاد بگیرد یعنی توانسته است ۵۰٪ درصد مطالب بازار رمز ارز هارا یاد بگیرد اما کسانی که میخواهند این مورد را به خوبی یاد بگیرند به انها توصیه میکنیم.

وقتی یک دوره تکمیل شد سراغ دوره دیگه‌ای بروند یعنی اموزش تحلیل تکنیکال را از دو منبع یاد بگیرند.

مورد دیگر که ارتباط مستقیمی نیز با تکلیل تکنیکال دارد موضوع عرضه ، و تقاضا است.

مورد اخری که مورد بسیار مهمی نیز هست بحث تحلیل فاندامنتال است که میتوان گفت این یک روش عالی برای برسی ارز‌های گوناگون است. که چندین مورد از این موارد را برای شما در قسمت بالا توضیح دادیم از جمله  افراد مشهور و تاثیرگذار، نهنگ ها، رسانه‌ها و… تعیین می‌گردد.

حال بستگی به شما دارد که ئچقدر وقت بگذارید و تحقیق و برسی کنید تا به نتیجه‌ای مطلوب برسید. برای موفقیت در این حوزه، یا حرفه باید صبر و حوصله کافی را خرج کنید تا بتوانید موفق شوید.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

آموزش سرمایه گذاری و دریافت سیگنال فارکس

ارسال درخواست به مشاور در تلگرام