exbito-shakhes
بهترین ها برای تریدرها

صرافی اکسبیتو معرفی و نقد و بررسی عملکرد

با رشد فناوری های نوین و گسترش اکوسیستم استارت آپی در ایران، اکسبیتو با هدف بهبود فرآیند خرید و فروش رمزارزها راه اندازی شد. در حال حاضر صرافی اکسبیتو با ایجاد بازار معاملاتی تتر و تومان، کیف پول امن و فروشگاه خرید ارز دیجیتال، در اپلیکیشن اندروید، وب اپلیکیشن iOS و نسخه دسکتاپ اکسبیتو، امکان سودآوری از طریق ابزارهای دیجیتال را برای کاربران خود فراهم کرده است.

exbento-app-download

معرفی صرافی اسکبیتو

صرافی اکسبیتو ، استارت آپی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال است که امکان مبادله رمزارزها و سرمایه گذاری در این حوزه را در محیطی امن فراهم میکند. موسسان صرافی اکسبیتو، از فعالان حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال هستند و سابقه فعالیت آن ها در زیست بوم فناوری بلاک چین کشور، به ده سال پیش بازمیگردد.

صرافی اکسبیتو رمزارزهای بزرگ و متعددی را پشتیبانی کرده و به عنوان یک صرافی سعی دارد که خدمات مالی رمزارزی را در امن‌ترین شکل ممکن برای کاربران ارائه کند. احراز هویت در صرافی اکسبیتو مراحال ساده و کوتاهی دارد و همین موضوع باعث شده تا به بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی تبدیل شود.

در صرافی اکسبیتو کاربران می‌توانند با استفاده از خرید و فروش سریع یا تبدیل سریع (Swap) دارایی های ارزدیجیتال خود را به یکدیگر تبدیل کنند. این امکان در هر ساعت از شبانه روز امکان‌پذیر است و نیاز به تایید پشتیبانی ندارد.

آیا صرافی اکسبیتو معتبر است؟

صرافی اکسبیتو از سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده است و در حال حاضر در حال ارائه خدمات به مشتریان خود است. اکسبیتو تا کنون (13 شهریور 1402) مشکلات خاصی مانند هک، پولشویی و یا کلاهبرداری را برای کاربران خود نداشته است.

exbonto-similarweb

برای اینکه بتوانید اطلاعات کافی و آماری دقیق به دست اورید، کافیت به آدرس سایت Similarweb مراجعه کنید و تمامی اطلاعات این صرافی را مطالعه کنید.

طبق داده‌های سایت Similarweb سایت صرافی اکسبیتو به طور متوسط ماهیانه 112 هزار بازدید کننده دارد.

یکی از مهم ترین چالش های موجود در دنیای صرافی های ارز دیجیتال، همیشگی و دائمی نبودن اعتبار آن هاست. هر صرافی‌ ممکن است با مشکلات امنیتی، تغییرات قوانین و مقررات، یا حتی مشکلات مالی روبه‌رو شود که منجر به تعطیلی یا وقفه در فعالیت‌های آن می‌شود.

این وضعیت می‌تواند باعث از دست رفتن اعتماد کاربران و تاثیر منفی بر روی بازار ارزهای دیجیتال شود. پس کاربران باید به این موضوع توجه داشته باشند که اعتبار هیچ صرافی قطعی و دائمی نبوده و نخواهد بود.

exbento-signup

سطوح کاربری مختلف و احراز هویت در اکسبیتو

احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال یک مرحله بسیار حیاتی در فرآیند معاملات و تبادل ارزهای دیجیتال است. با توجه به مخاطرات امنیتی و قوانین ضد پولشویی، این مرحله به منظور شناسایی دقیق هویت کاربران انجام می‌شود. در این فرآیند، کاربران معمولاً مدارک شناسایی مثل کارت ملی یا پاسپورت و کارت بانکی خود را ارائه می‌دهند تا اطلاعات شخصی آن ها تأیید شود. این اقدام نه تنها به جلوگیری از فعالیت های غیر قانونی مانند پولشویی کمک می‌کند، بلکه به اعتمادسازی کاربران نسبت به امنیت و شفافیت صرافی نیز کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:  چگونه ارز دیجیتال را به ریال تبدیل کنیم؟+(آموزش کامل تصویری) اسفند 1402

امکان معامله بدون احراز هویت سریع در این پلتفرم وجود ندارد اما کاربران می‌توانند بدون تکمیل همه مراحل احراز هویت به معامله بپردازند. همچنین سطح کاربری هر معامله‌گر، با در نظر گرفتن افزایش میزان معاملات ارتقا پیدا می‌کند. در اکسبیتو هر 24 ساعت یکبار، به صورت اتوماتیک حجم معاملات کاربران بررسی می‌شود و در صورتی که حجم معاملات شما در طول یک روز افزایش یابد، پس از گذشت 24 ساعت، سطح کاربری شما افزایش یافته و از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌شود. سطوح کاربری مختلف در اکسبیتو بدین شرح است:

سطح برنز: کاربر با میزان معاملات کمتر از ۲۰ میلیون تومان در سطح برنزی قرار می‌گیرد.

سطح نقره: کاربر با میزان معاملات ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان در سطح کاربری نقره‌ای قرار می‌گیرد.

سطح طلا: کاربر با میزان معاملات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در سطح کاربری طلایی قرار می‌گیرد.

سطح پلاتین: کاربر با میزان معاملات ۱۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان در سطح کاربری پلاتین قرار می‌گیرد.

سطح یاقوت: کاربر با میزان معاملات 1 میلیارد تومان تا 3 میلیارد تومان در سطح کاربری یاقوت قرار می‌گیرد.

سطح زمرد: کاربر با میزان معاملات 3 میلیارد تومان تا 10 میلیارد تومان در سطح کاربری زمرد قرار می‌گیرد.

سطح الماس: کاربر با میزان معاملات بیشتر از ده میلیارد تومان در سطح الماس قرار می‌گیرد.

کارمزد معاملات صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پلتفرم های معاملات رمزارز به واسطه ارائه خدمات مالی و انتقال بین شبکه‌ای کارمزد انجام تراکنش پرداخت می‌کنند. کارمزد معاملات انجام شده در اکسبیتو نیز بر اساس سطح کاربری از معامله گران در زمان معامله کسر می گردد. باید در نظر داشت که افزایش سطح کاربری با در نظر گرفتن افزایش میزان معاملات ارتقا پیدا می‌کند و با کاهش حجم معاملات کاربران، سطح کارمزد آنان کاهش می یابد.

در اکسبیتو هر 24 ساعت یکبار، به صورت اتوماتیک حجم معاملات کاربران بررسی می‌شود و در صورتی که حجم معاملات شما در طول 30 روز گذشته افزایش/کاهش یافته باشد، سطح کاربری شما تغییر یافته و از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌شود

کارمزد سطوح کاربری

exbito-karmozd

کارمزد برداشت ریالی در اکسبیتو

exbito-karmozd-variz bardasht

کارمزد برداشت ارز دیجیتال

کارمزد برداشت ارزهای دیجیتال، رایج‌ترین نوع پرداخت در بین کارمزدهای صرافی‌های ارز دیجیتال است. به این کارمزد Withdrawal Fee نیز می‌گویند. به کارمزدی که موقع برداشت ارز دیجیتال از صرافی و انتقال رمزارزها به کیف پول دیگری پرداخت می‌کنید، کارمزد برداشت می‌گویند.

کارمزد برداشت رمزارزها به نوع کوین و شبکه‌ی انتقال آن‌ها وابسته است. همچنین کارمزد برداشت با توجه به ترافیک شبکه تغییر می‌کند. این مبلغ، در واقع هزینه‌ای است که باید به شبکه پرداخت بپردازید تا بتوانید ارز دیجیتال مورد نظرتان را در آن شبکه انتقال دهید.

کارمزد برداشت توسط خود شبکه تعریف می‌شود و مبلغ آن را صرافی تعیین نمی‌کند. کارمزد برداشت کریپتو یا همان برداشت رمزارز معمولا بیشتر از دیگر کارمزدهای معاملات ارز دیجیتال است.

حداقل واریز و برداشت ارز دیجیتال

حداقل واریز و برداشت مبلغی است که از سمت شبکه بلاکچین تعیین می‌شود و به واسطه آن می‌توانید مقداری از یک ارز دیجیتال خاص را به کیف پول خود واریز، یا از آن خارج کنید. مقدار واریز و برداشت با توجه به ارزش رمزارز از سمت شبکه‌های بلاکچین تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید:  صرافی بینگ ایکس معرفی و نقد و بررسی عملکرد

سطوح برداشت رمزارز در پلتفرم معاملاتی صرافی اکسبیتو

کاربران اکسبیتو می‌توانند با توجه به سطح احراز هویت حساب کاربری خود و مدت زمان طی شده از ملحق شدن به بازار رمزارزی اکسبیتو، حجم متفاوتی از ارز دیجیتال موجود در بخش کیف پول را برداشت کنند. فرآیند برداشت رمزارز در اکسبیتو طبق جدول زیر انجام می‌شود:

exbito-sath-bardasht

مزایای صرافی اکسبیتو

مهم‌ترین مزایای این صرافی را می‌توان این‌گونه بیان کرد:

  • اپلیکیشن موبایلی: این صرافی برای گوشی‌های اندروید اپلیکیشن اختصاصی طراحی کرده است. کاربران IOS نیز از طریق وب اپلیکیشن می‌توانند از مزایای این صرافی بهره‌مند شوند.
  • امنیت بالا: امکان افزایش امنیت از طریق تأیید هویت دومرحله‌ای نیز برای کاربران این صرافی وجود دارد.
  • امکان کسب درآمد: کاربران می‌توانند از طریق لینک دعوت، دوستان خود را به صرافی دعوت کنند و کسب درآمد نمایند.

معایب صرافی اکسبیتو

این صرافی مانند هر صرافی دیگری معایبی نیز دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • محدودیت تعداد ارزهای دیجیتال: این صرافی فقط از 20 ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که نسبت به بسیاری از رقبا عملکردی ضعیف محسوب می‌شود.
  • کارمزدهای متنوع و بالا: در حالی‌ که بسیاری از صرافی‌ها از اخذ کارمزد در هنگام خرید صرف‌نظر کرده‌اند، این صرافی همچنان با توجه‌ به سطح کاربران خود، اقدام به اخذ کارمزد می‌کند که موجب سردرگمی کاربران می‌شود.

کسب درآمد با ارزدیجیتال و کد ریفرال در صرافی اکسبیتو

exbonto-refral-code

در صرافی اکسبیتو می‌توانید از طریق خرید و فروش ارز دیجیتال با بالا و پایین رفتن قیمت‌ها، سود خوبی به دست آورید. این بازار بر خلاف بازار بورس، از قیمت جهانی پیروی می‌کند و سود شما به تورم داخل کشور ارتباطی پیدا نمی‌کند. اگر مبلغی برای سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزی ندارید، یک راه آسان، کسب درآمد از معاملاتی است که دوستانتان انجام می‌دهند.

اگر دوستان فعالی در بازار رمزارزی دارید، می‌توانید از طریق کد رفرال یا دعوت از دوستانتان، این افراد را به اکسبیتو دعوت کنید و 25 درصد از کارمزد این افراد را در حساب اکسبیتو خود دریافت کنید. پس از دریافت این مبلغ هم می‌توانید مبلغ را به کارت بانکی خود انتقال دهید و هم می‌توانید شروع به معاملات رمز ارزی کنید و سود حاصل از خرید و فروش هم به دست آورید.

ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی صرافی اکسبیتو

اکسبیتو در حال حاضر بیش از 20 ارزدیجیتال دارد که کاربران و معامله‌گران می‌توانند آنها را خرید، فروش یا نگهداری کنند. این لیست رو به زیاد شدن است و ماهانه تعدادی ارز جدید به رمز ارزهای صرافی اکسبیتو اضافه می‌شوند.

اولویت اضافه شدن رمزارزها در صرافی اکسبیتو، قابلیت اطمینان و آینده ارزهایی است که برای کاربران سود بیشتری را ایجاد می‌کنند. تمامی این ارزها در صفحه سایت صرافی اکسینتو قابل مشاهده هستند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد صرافی اکسبیتو به دقت برای شما عزیزان مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانید برای انتخاب یک صرافی جهت معاملات خود بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

البته این صرافی می‌تواند با افزایش تعداد کوین‌های خود، خدمات وسیع تری به کاربران خود ارائه دهد.

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو از سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده است. تا کنون (مرداد ۱۴۰۲) هیچ گزارشی از پولشویی، هک و یا کلاهبرداری این پلتفرم منتشر نشده است.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

آموزش سرمایه گذاری و دریافت سیگنال فارکس

ارسال درخواست به مشاور در تلگرام