shakhes behtarin trader
بهترین ها برای تریدرها

بهترین تریدر ایران چه کسانی هستند؟

شدت گرفتن هیجانات حاکم بر بستر بازارهای مالی و به‌خصوص بازار ارزهای دیجیتال، موجب افزایش تقاضای کاربران نسبت به شناخت بهترین تریدر های ایران شده است؛ چرا که با شناخت این افراد موفق و بررسی سبک و نوع تحلیل آنها کاربران میتوانند با کسب سود بیشتر در بازارهای مالی قدم بردارند.

عوامل تأثیرگذار بر انتخاب بهترین تریدر های ایران

avamel tasir gozar

به‌منظور انتخاب بهترین تریدرهای ایران، تصمیم به انتخاب متغیرهایی گرفتیم که براساس آن‌ها بتوانیم به لیست معتبری از این افراد دست یابیم. این متغیرها عبارت‌اند از:

  •  استمرار در بازدهی معاملات
  • استراتژی معاملاتی
  • دارایی‌های تحت کنترل
  • دارایی‌های کسب‌شده از ترید ارز دیجیتال
  • مدیریت سرمایه
  • سابقه فعالیت در بازارهای مالی

آرش وداد

arash vadad

تریدر موفق و توانمند ایران که فارغ التحصیل کارشناسی سال 96 و کارشناسی ارشد رشته پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران سال 98 است آرش وداد متولد سال 1374 هست.
او مدتی به شغل پرستاری مشغول بوده که متوجه علاقه خود به بازارهای مالی می شود،
تصمیم سختی میگیرد و در اواخر سال 1396 از شغل پرستاری خود کناره گیری میکند و مدت یکسال به تحقیق و مطالعه تمام رفرنس های بازارهای مالی مشغول میشود.
بعد از آن توانست از دانشی که بدست آورده بود و ترکیب آنها ، ستاپ های معاملاتی و استراتژی خاص خود را طراحی کند و به سود مستمر در این بازارها برسد.

آرش وداد معروف به پروفسور حدود 4 سال است که در این زمینه فعالیت میکند و پس از موفقیت های چشمگیری که بدست می آورد، شوق اینکه به دیگران هم این استراتژی را بگوید او را وارد دنیای آموزش میکند تا موفقیت خود را نشر دهد و افراد بیشتری را به سوددهی برساند.

پیج اینستاگرام آرش وداد: Instagram

رضا گلشاهیان

reza golshahi

رضا گلشاهیان از اولین و قدیمی ترین تریدرها و همچنین مدرسان دوره فارکس ایران است که در لیست بهترین تریدرهای ایران جای می گیرد. آقای گلشاهیان دوره ای مقدماتی برای آشنایی با فارکس ارائه کرد که تا چند سال مرجع شروع فارکس برای علاقه مندان در فروم ها و سایت های فارکس ایران بود. او ابتدا به دبی مهاجرت کرد و اکنون در ونکوور کانادا ساکن است. تأسیس برند آموزش رایگان در جهت حمایت از مردم از افتخارات این استاد بازارهای مالی در ایران است.
اما امروزه با ترجمه ها و ارائه ی سبک های مختلف توسط اساتید دیگر او به ارائه ی کورس های جدیدتری با نام های پرایس اکشن، سواد مالی و فاندامنتال روی آورده است. استاد رضا گلشاهیان که به عنوان یکی از بهترین تریدرهای ایران شناخته می شود، تمامی آموزش های خود را در یوتیوب منتشر می کند. او از این پلتفرم به عنوان تنها راه درآمدی خود از مخاطبان نام می برد و تا به امروز دست به فروش هیچ گونه پکیج آموزشی ای نزده است.

رضا گلشاهیان بعد از حدود 9 سال فاصله گرفتن و دوری از ارائه مطالب آموزشی، ادامه ی آموزش های خود را از کانادا منتشر می کند. در آموزش های جدید منتشر شده توسط رضا گلشاهیان که یکی از بهترین تریدرهای ایران شناخته می شود، بیشتر از قبل پیگیری های مربوط به مسائل و حواشی های سیاسی به چشم می خورد که باعث دور شدن مخاطبین این استاد از متن آموزش تحلیل تکنیکال می شود؛ البته که این حس مسئولیت پذیری نسبت به هموطنان خود از جانب وی که در جایگاه یکی از بهترین تریدرهای ایران قرار دارد بسیار ارزشمند است.
رضا گلشاهیان اخیرا در پی تدارک دیدن مسابقه ای مربوط به معامله گری، با هدف یافتن تریدرهای سود ده ایرانی هستند؛ اما به دلیل مسائل مربوط اسپانسرینگ و عدم توجه به رویکردهای بیزینسی موجود و همچنین تداخل این مسابقات با انتشار آموزش های رایگان، این پروژه تا به امروز آنطور که باید موفقیتی کسب نکرده است. اما می توان آن را گامی بزرگ برای یافتن تریدرهای سودده ایرانی دانست.
رضا گلشاهیان از اساتید با تجربه و دلسوز ایرانی و همچنین یکی از بهترین تریدرهای ایرانی است که هرگز برای آموزش پولی دریافت نکرده است و با توجه به عدم فروش پکیج های آموزشی متنوع به صورت منظم همچون اساتید دیگر، سابقه ی خوشی در آموزش رایگان دارد. اما باید خاطرنشان کنیم که ایشان در گذشته آی بی بروکر نیز بوده اند که در آنجا نیز خدمات بی چشم داشتی به هموطنان ارائه کردند و پیگیر حق و حقوق مشتریان بودند.

بیشتر بخوانید:  لینک ثبت نام 5 بروکر فارکس مناسب ایرانیان

معرفی و بررسی آموزش های رایگان استاد گلشاهیان
رضا گلشاهیان که یکی از بهترین تریدرهای ایران نیز می باشد، از اولین اساتیدی است که به ساختن دوره ی آموزشی به عنوان مرجعی برای معامله گری روی آورد. سبک رضا گلشاهیان بیشتر شبیه به همان چیزی است که جان مورفی در کتاب تحلیل تکنیکال خود آموزش داده است.
رضا گلشاهیان در ابتدا بیشتر بر اساس اندیکاتورهایی مثل RSI و MACD تحلیل های خود را ارائه می کرد. اما با گذر زمان از ستاپ های معروف به ستاپ های (یک دو سه) و استراتژی خود با نام GTS رونمایی کرده و با آن معامله می کند.
آقای گلشاهیان اخیرا در تحلیل های خود اندیکاتورها را کنار گذاشته و با خطوط مورب و استاتیک به سبک تیموتی مورگ و دیگر کسانی که از خطوط داینامیک استفاده می کنند، ترید می کند.
در مجموع، سبک آقای رضا گلشاهیان به عنوان یکی از بهترین تریدرهای ایران سبکی ساده، روان و مطابق با آموزش های جان مورفی و تحلیل تکنیکال کلاسیک است که برای معامله گری و کسب سود از بازار کفایت می کند.

مزایا و معایب سبک آموزشی رضا گلشاهیان
در دنیای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی سبک های بسیار زیادی وجود داشته که هیچ کدام بی نقص نیست و همه آن ها در کنار مزایای بسیار و ایجاد توانمندی در افراد به منظور تحلیل نمودار، معایبی نیز دارند. سبک آموزشی آقای رضا گلشاهیان نیز از این قضیه خارج نیست؛ در ادامه مزایا و معایب سبک آموزش رضا گلشاهیان را باهم بررسی خواهیم کرد:

مزایای سبک آموزشی رضا گلشاهیان
1. ارائه دوره آموزشی ساده و مناسب برای عموم مردم که از مفاهیم مقدماتی، آموزش خود را آغاز کرده و به مرور مباحث پیچیده را آموزش میدهد.
2. تدریس با حوصله و آرام و ارائه ی تجربیات واقعی سال های معامله گری خویش.
3. ارائه ی سیستم معامله گری گلشاهیان در آموزش های خود با نام GTS(Golshahiyan Trading System)
4. نگاهی ساده و به دور از پیچیدگی به چارت (نگاه معامله گری واقعی)
5. آموزش مبانی بازار به همراه تجربیات شخصی در بخش روانشناسی معامله گری

معایب سبک آموزشی استاد گلشاهیان که می تواند بهینه تر شود.
1. قدیمی بودن و عدم آپدیت کردن دوره آموزشی
2. تحلیل مبتنی بر اندیکاتورهاMACD و RSI و عدم اشاره به پرایس اکشن
3. عدم وجود درک صحیح از مفهوم تایم فریم ها و ماهیت فرکتالی بازار
4. عدم پرداختن به نواحی مهم قیمتی (نواحی عرضه و تقاضا و پیوت ها)
5. عدم پرداختن به علت اصلی حرکات قیمت (نقدینگی و لیکوییدیتی)

سعید خاکستر

saeed khakestar

یکی دیگر از بهترین تریدرهای ایران سیف الله دلیری سوسفی ملقب به سعید خاکستر، متولد دی ماه سال 1350 در سوسف و از توابع شهرستان رودبار استان گیلان است.
سعید خاکستر در خانواده ای مذهبی به دنیا آمده و اکنون در شهر قزوین ساکن است. او از اواسط دهه ی 80 (سال 1384) با دنیای تحلیل تکنیکال و بازارهای مالی به واسطه ی استاد جعفریان آشنا شد.
سعید خاکستر که از قدیمی ترین اساتید حال حاضر پرایس اکشن و بازارهای مالی در ایران است، بعد از فعالیت در فروم های قدیمی بازارهای مالی مثل پرسپولیس و تریدرها و… در سال های 1394 و 1395 در کانال ها و گروه های تلگرامی فعالیت خود را به عنوان مدرس آغاز کرد. او یکی از ادمین های گروه جنجالی آقای شیرالی و سالیوان (سلمان انفرادی) که بسیاری از تریدرها و مدرسان امروز بازارهای مالی از آن گروه با محوریت RTM بیرون آمدند، بود.

سعید خاکستر از زمانی که با سم سایدن آشنا شدند تغییری اساسی در اندیشه های ایشان نسبت به حرکات قیمت بر روی چارت رقم خورد. سعید خاکستر از سال 2016 به بعد با رویکردهای سم سایدن و استیو وارد وارد دنیای عرضه و تقاضا شد و با اندوخته های خود از کلاس های آقای جعفریان در باب پیوت ها و اندیکاتور ATR به برگزاری یک دوره ی جامع در سال 1396 روی آورد.
سعید خاکستر که یکی از بهترین تریدرهای فارکس ایران می باشد، جزو معدود مدرسان بازارهای مالی است که سبک های زیادی را به شخصه دیده و از هر کدام سعی کرده نکات خوبی را در سبک خود جای دهد.
به عنوان مثال: ایده ی تایم فریم های فراکتالی و سه گانه را از آقای آلفونسو و لنس بگز؛ ایده ی تایم فریم لگ را از بولکوفسکی یا آدام گریمز (هر لگ در هر تایم فریم از سه کندل معمولی تشکیل شده است)، ایده ی گام های حرکتی را از استیو وارد، ساختارهای پرایس اکشن را از آقای ایف (RTM) و بسیاری نکات دیگر که ایشان سعی کرده اند با ارجاع دادن به این اساتید منابع جدیدی نیز برای دانشجویان خود فراهم کنند.
سعید خاکستر تا به امروز موفق به ارائه 3 دوره آموزشی در زمینه تحلیل تکنیکال بازارهای مالی شده است:
1. کورس منتورشیپ و کوچینگ سال 2015 که درون مایه کلاسیک دارد
2. کورس سال 1396
3. کورس سال 1398
سعید خاکستر به عنوان یکی از بهترین تریدرهای ایران از اساتید زحمت کش بازارهای مالی در ایران، ابتدا نام سبک خود را پیوت پرایس اکشن و بعد از آن تریگر پرایس اکشن در سال 1396 و در نهایت با نام تیرکس در سال 1398 به روز ترین دیدگاه های ترکیبی از کلاسیک و عرضه و تقاضا را در یک مجموعه ی ویدئویی به علاقمندان ارائه کردند. ایشان از سال 99 به بعد دیگر هیچ فعالیتی در بازارهای مالی ندارند و کانال تلگرامی خود را نیز به امور خیریه واگذار کرده اند.

بیشتر بخوانید:  بورس بهتر است یا ارز دیجیتال

شادی فرهانی

shadi farhani

شادی در ابتدا هیچ شناختی از بازارهای مالی نداشته و آموزش ها را به صورت خودآموز شروع کرده و به گفته خودش تمام ویدیوهای آموزشی موجود را دیده است.
آموزش فارکس را همزمان با تحصیل در دانشگاه آغاز کرده و پس از به اتمام رساندن دوره کاردانی ادامه تحصیل نداد.
روزی 12 ساعت کار میکرد و بقیه تایمش را به آموزش فارکس و بررسی چارت می پرداخت.
پس از پروسه طولانی به استمرار در سوددهی رسید و استراتژی خود را تثبیت کرد، هم اکنون شادی علاوه بر معامله گری در بازار فارکس مدرس تکنیکال و فاندامنتال فارکس نیز می باشد.

آیدی پیج اینستاگرام شادی: shadii_trading

 

صبا لطیفی

Saba latiphi

صبا لطیفی متولد ۱۳۶۸

دیگر تریدر موفق و توانمند ایران و جزو معدود افرادی که بصورت تخصصی فاندامنتال را در تریدها و معاملاتش به کار میبرد .

صبا لطیفی فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی است . همچنین وی با توجه به سابقه ۱۲ ساله مربیگری هندبال ، کارشناسی ارشد خود را در رشته تربیت بدنی اخذ نمود .

او پس از پذیرش در دانشگاه برای دریافت مدرک دکترا ، با توجه به دیگر علایقش در ترم ۳ دکترا از دانشگاه انصراف میدهد.

صبا لطیفی دارای مدرک جهانی مربیگری هندبال است و این رشته را بصورت تخصصی دنبال میکند .

آشنایی او با ترید و دنیای بازارهای مالی برمیگردد به دوستی قدیمی او با خانم شادی فراهانی که باعث شد مسیر زندگی و شغلی او تغییر کند و وارد کار در بازارهای مالی گردد.

خانم لطیفی ۶ سال است که بصورت تخصصی و ویژه بر فاندامنتال و تحلیل اقتصاد جهان و ایران تمرکز دارد.

به طوریکه مخاطبینش او را ملکه فاندامنتال مینامند

پیج اینستاگرام خانم لطیفی: Instagram

 

امید آصفی

omid asefi

یکی از اولین ایرانی هایی که در لیست برترین تریدرهای دنیا قرار گرفت امید آصفی بود. او فعالیت خود را از یک تابستان در بازار بین الملل شروع کرد و توانست در سال ۲۰۲۲ میلادی جایزه یکی از ۵۰ نفر برتر در فارکس را کسب کند. این موفقیت همین طور باعث شد که او گستره درخشانی از فعالیت های خود را به عنوان مقالات رو به موفقیت در فضای اینترنت منتشر کند. همین طور این شخص از سال ۲۰۰۴ میلادی استارت حضور خود در این بازار را زد و در نهایت در سال ۲۰۰۹ میلادی به عنوان مدیرعامل یک بروکر جهانی شناخته شد.

این موفقیت سبب شد که امید آصفی در گستره وسیعی از دانش های فنی خود، بتواند تجارت بین الملل را به رویه کلیدی تر و اثرگذارتری پیش ببرد؛ در نهایت او به عنوان یکی از موفق ترین بروکرهای جهانی برای ترید کردن ارزهای دیجیتال وارد عرصه شد و در لیست بهترین تریدرهای ایران نیز قرار می گیرد.

گفتار پایانی

موضوع معامله گری در بازار های مالی همیشه برای ایرانی ها یک چالش اساسی محسوب می شود و حالا باگذشت سال ها، پیچیدگی های بیشتری در این بازار دیده شده و همه چیز گستره مهمی از چالش های کوچک و بزرگ را در برمی گیرد؛ به هرحال شما برای فعالیت در بازار فارکس و تبدیل شدن به یک تریدر، باید همه جوانب را بررسی کنید و واقعاً مطالعه در مورد موضوعات مختلف را در دستور کار خود قرار دهید.

 

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

آموزش سرمایه گذاری و دریافت سیگنال فارکس

ارسال درخواست به مشاور در تلگرام