بهترین ها برای تریدرها

ال بروکس کیست و چگونه معروف شد؟

برای تسلط نیازی به استفاده از نرم افزارهای پیچیده و اندیکاتورهای فراوان نیست، با یادگیری روند جزء به جزء کندل ها و تعیین صحیح نقاط ورود و خروج می توانید به راحتی کسب سود داشته باشید.

به همین خاطر است که معامله گران بازارهای ارز دیجیتال، انجام معاملات به روش پرایس اکشن ال بروکس را جزو بهترین دوره های پرایس اکشن در جهان می دانند که از طریق آن می توان درآمدهای کلانی بدست آورد.

ال بروکس کیست؟

al brucks

ال بروکس متولد 23 فوریه 1952 است و از زمانی که شغل خود را 30 سال پیش به عنوان چشم پزشک رها کرده، یک معامله گر حرفه ای به شمار می رود. مدرک پزشکی اش را از دانشگاه شیکاگو دریافت کرده است.

علاوه بر آن، هزاران مقاله علمی در خصوص بیماری ها و جراحی چشم نوشته است. همچنین، پیش از اینکه در لس آنجلس موسسه آموزشی خود را افتتاح کند در دانشگاه Emory تدریس می کرد.

او تکنیک های خود را با 4 قاره به اشتراک گذاشته، تکنیک های پیشرفته اسکلپینگزرا در بورس کالای شیکاگو تدریس کرده و به صورت منظم در برنامه ی مانی شو و کنفرانس های نمایشگاه معامله گران، سخنرانی می کند و به ده ها هزار معامله گر آموزش داده که چگونه در بازار، معامله موفقی داشته باشند.

او با چاپ چهار کتاب و دوره آموزشی لقب “بهترین مدرس در جهان” را دارد و مجله فیوچرز لقب “معامله گر معامله گران” را به او داده، و او برای سالها تحلیلگر تکنیکال آنها بوده است.

وی در طول زندگی به ترید علاقه بسیار شدیدی داشته ولی در خانواده ضعیفی بزرگ شده و آن ها از او شغلی با درامد بالا توقع داشتن. او بعد از اینکه پزشک موفقی شد و درآمد قابل توجهی کسب کرد؛ شروع به تحقیق، درباره تغییر قیمت در چارت بازار کرد.

یک روز با باز کردن یک معامله برای رسیدن به شیفت کار مجبور به بستن آن معامله شد؛ به گفته خودش اگر آن روز مجبور به رفتن به سرکار نمی شدم چهارصد هزار دلار سود می کردم و فهمیدم با اینکه این اتفاق به ندرت می افتد ولی شدنی است که درآمد قابل توجهی از بازار داشت.

هدف ال بروکس چیست؟

هدف بروکس از کمک به معامله گران دیگر، آموزش (آموزش پرایس اکشن ال بروکس) نحوه پول درآوردن از طریق معامله کردن است. کسانی که بروکس را می شناسند، می دانند که چقدر برای او مهم است تا هر کاری که انجام می دهد را به نحو احسنت انجام دهد.

او هزاران عمل جراحی چشم انجام داده. طی هر دقیقه در روند هر عمل، او هر بیمار را بعنوان یکی از اعضای خانواده خود می دانسته. او به سختی کار کرده تا بتواند بهترین خود را با تمرکز بالا انجام دهد. کمک به مردم برای او واقعا مهم است. وقتی او به دیگران نحوه معامله کردن را آموزش می دهد نیز همین رفتار را دارد.

بیشتربخوانید : فارکس چیست و برای چه کسانی مناسب است(2023)؟

او می داند که معامله کردن چقدر سخت است، و هیچ گاه کشمکش هایی را که معامله گران با آن روبرو هستند فراموش نمی کند. با توجه به این موضوع، هر چیزی که گفته و یا نوشته در جهت کمک به معامله گران برای رسیدن به اهدافشان که پول درآوردن از طریق معامله کردن است، بوده. این بازار برای نفع موسسات مالی ایجاد شده، ولی ما نیز می توانیم در این سود مشارکت داشته باشیم.

این یک بازی نیست. این زندگی ماست، و همه ما میخواهیم زندگی بهتری داشته باشیم و به خانواده مان کمک کنیم. این یک تجارت جدی است و بروکس آن را بسیار جدی گرفته است.

بیشتر بخوانید:  صرافی بینگ ایکس معرفی و نقد و بررسی عملکرد

هر چند، او باور دارد که اگر معامله گری برای یادگیری نحوه آموزش خود، وقت بگذارد و اگر قادر باشد آنچه را که آموخته است عملی کند، او می تواند در موقعیت مناسبی برای رسیدن به هدف خود قرار بگیرد.

روش های ترید ال بروکس چه چیزی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد؟

با تسلط بر روش ترید پرایس اکشن، او دورهای پولی ترید مختلفی را برگزار می کند و سرمایه گذاران می توانند از آنها برای یادگیری نحوه تشخیص روند بازارها از طریق نمودارها و اقدامات قیمت استفاده کنند.

هر یک از دوره های او شامل نزدیک به 100 ساعت ویدیو می شوند. بروکس گفته است که دوره های آموزشی او را می توان با دوره های سرمایه گذاری که در دانشکده بازرگانی هاروارد ارائه می شود مقایسه کرد. هزینه دوره تجارت بروکس چندان بالا نیست و فقط به 399 دلار نیاز دارد.

علاوه بر این، یک اتاق معاملات زنده وجود دارد که هر روز معاملاتی توسط گروهی از تریدرها باز می شود. گفته می شود که این افراد تحت نظر خود ال بروکس آموزش دیده اند. اتاق معاملات، اطلاعات و بینش های زنده بازار را ارائه می کند و همچنین به کاربران این امکان را می دهد که تریدرها را در زمان انجام معاملات دنبال کنند. هزینه این اتاق، 99 دلار است.

بهترین نکته درباره ال بروکس این است که بسیاری از کارهایی که او انجام می دهد به دلیل اشتیاق او برای آموزش به افراد دیگر است تا بتوانند به یک تریدر موفق تبدیل شوند. بسیاری از نکات و تکنیک های او را می توان به صورت رایگان در کانال یوتیوب او یافت. علاوه بر این، بروکس بسیاری از افکار و ایده های خود را در وبلاگ شخصی خود به صورت پست منتشر می کند.

ترید پرایس اکشن چیست؟

price action al brooks

در ترید پرایس اکشن، تحلیل تکنیکال و عملکرد یک سهام یا جفت ارز و دیگر ارزها را در یک بازه زمانی معین، در نظر می گیرند. به همین دلیل است که ترید ال بروکس به عنوان نوعی ترید روزانه در نظر گرفته می شود. با این حال، سرمایه گذاران در صورت تمایل می توانند از این حرکات قیمت برای نوسانگیری یا حتی پوزیشن های خرید لانگ استفاده کنند.

بیشتر تحلیلگران بازارهای مالی معتقدند که در بیشتر جفت ارزها و سهام ها، الگوی مشابهی در قیمت های میانگین متحرک ساده و نمایی و در نحوه رفتار آنها در نقاط مقاومت و حمایت کلیدی دیده می شود. اگر به نمودار یک سهام نگاه کنید، ممکن است به شکل چندین قله و دره به نظر برسد. اما کلید تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن، درک معنای هر یک از این حرکات است.

اغلب اوقات، این سناریوها به ایجاد الگوهای چارت آشنا و مشابه منجر می شوند و تریدرها می توانند از آنها به عنوان نشانی برای آغاز نزول یا صعود سهم یا جفت ارز استفاده کنند. در روش های تریدی که ال بروکس ارائه می دهد بر روی این الگوها و خطوط روند سرمایه گذاری می شود

سبک های مختلف پرایس اکشن
sabck haye mokhtalef pricepng

ما در دنیای بازارهای مالی انواع مختلفی برای سبک تحلیلی تکنیکال داریم. که سبک پرایس اکشن یکی از این تحلیل های تکنیکال بوده و می توان گفت حتی انواع سبک پرایس اکشن هم وجود دارد . مهم ترین این سبک ها شامل؛ سبک پرایس اکشن ال بروکس، سبک پرایس اکشن rtm، سبک پرایس اکشن لنس بگز و … که شما می توانید از این سبک ها در معاملات خود استفاده کنید.

پند ها و توصیه های معامله گری ال بروکس

از جملات معروف و نکات طلایی که ال بروکس در دوره های آموزشی خود مطرح کرده می توان به جملات زیر اشاره کرد:

  • قانون بازی بسیار ساده است، پول را از جیب بقیه به جیب خود منتقل کنید! مشابه سازمان ها و بانک ها!
  • در روند صعودی به دنبال بهانه و دلیلی برای خرید (buy) باشید و در روند نزولی به دنبال بهانه و دلیلی برای فروش (sell)!
  • معامله گران آماتور منتظر پولبک نمی شوند، اما حرفه ای ها و سازمان ها ورود می کنند و استاپ را بزرگتر در نظر میگیرند!
  • الگوهای کندل استیک تنها بخشی از ستاپ معامله یا همان موقعیت سود ساز است اما بقیه به نحوی آنها را تبلیغ می کنند(منظور اساتید قدیمی که فقط باکندل استیک معامله می کنن) که شما فکر می کنید تنها با این الگوها می توان در بازرهای مالی معامله کرد!
  • بازار یا در روند است یا در رنج. اگر نمی توانید درست تشخیص دهید در روند هستیم یا در تردینگ رنج بدانید در تردینگ رنج قرار دارید!!
  • در بالای رنج(که همان سقف تردینگ رنج) میفروشیم(buy) و در پایین رنج (که همان کف می باشد)می خریم(sell)!!
  • اگر بهترین معامله گر هم باشید باز بدانید این بازی 60 به 40 است!!! پس فقط 60 درصد ترید ها موفق خواهد بود، 40 درصد به موفقیت نمی رسد.
  • همیشه بدانید بازار می تواند بر خلاف انتظار شما حرکت کند!
  • من هر روز با علاقه لب تاپ خود را روشن می کنم و نمی توانم برای شروع معامله گری صبر کنم، زیرا شغلم را به شدت دوست دارم، ترید شغل لذت بخشی است ما باید از کاری که انجام می دهیم لذت ببریم و لحظات خود را به تفریح بگذرانیم. برای من معامله گری تفریح است

آیا روش ترید ال بروکس برای تریدرها مفید است؟

اگرچه روش ترید پرایس اکشن ال بروکس و سبک‎های ترید او عالی هستند اما او هرگز ضمانت نمی دهد که همه افراد، سود یا ترید موفقی داشته باشند. تحلیل تکنیکال و ترید کردن به سبک پرایس اکشن برای افرادی که خود را سهامدار بلندمدت یک شرکت نمی دانند عالی است.

بیشتر بخوانید:  معرفی صرافی آبان تتر/ نقد و برسی کامل صرافی ایرانی آبان تتر

گاهی اوقات، تحلیل بنیادی چیزهایی مانند وضعیت مالی یک شرکت، ارزش گذاری و فرصت های رشد آتی آن ها بسیار دشوار است.

تریدرهایی که از روش پرایس اکشن ال بروکس و تحلیل تکنیکال استفاده می کنند نیازی به نگرانی در مورد سودآوری یا عدم سود یک شرکت ندارند. چون آنها فقط روی رفتار سهام نسبت به بازارهای گسترده تر تمرکز می کنند.

تریدرهای باتجربه می توانند با استفاده از روش های ترید ال بروکس نمودار هر سهمی را تحلیل و الگوی کوتاه مدت یا بلندمدتی که در حال شکل گیری است را شناسایی کنند. روش های ترید افرادی چون ال بروکس فوق العاده مفید و کاربردی هستند.

با این حال، اگر تریدرها بتوانند چندین گزینه برای معامله را انتخاب و ترکیب کنند می توانند سود خود را به صورت تصاعدی افزایش دهند.

جمع بندی

در این مقاله با یکی از بهترین معامله گران دنیا آقای ال بروکس آشنا شدیم. ال بروکس در یک خانواده پر جمعیت با وضع اقتصادی نابسامانی دنیا آمد به همین دلیل مادرش بسیار اصرار داشت که چشم پزشک شود تا دیگر در تنگنای مالی نباشند.

وی پس از 10 سال جراح چشم بودن و تدریس در دانشگاه که بسیار هم در این زمینه موفق بوده و تعداد زیادی مقالات علمی و کتاب داشته، به این نتیجه می‌رسد که از لحاظ مالی تامین شده و تمایل دارد به معامله گر تمام وقت تبدیل شود.

ال بروکس ابتدا به صورت پاره وقت و تنها صبح ها قبل از رفتن به مطب معامله می کرد اما پس از مدتی کاملا جراحی را کنار گذاشته و به یک معامله گر تمام وقت تبدیل شد. او پس از بررسی های بسیار، سبک پرایس اکشن ال بروکس را تدوین کرده و با همین سبک معاملاتش را انجام می داد، این سبک به قدری سودآور بود که در چهار قاره جهان به آموزش این سبک پرداخت.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

آموزش سرمایه گذاری و دریافت سیگنال فارکس

ارسال درخواست به مشاور در تلگرام